انگیزشی

زندگی نامه بیل گیتس موسس مایکرو سافت

امروز در لیست افراد موفق قرار است با شخصی آشنا شویم که توانست به ثروت بسیار زیادی دست پیدا کند. بیل گیتس که موسس برند معروف مایکروسافت است. با مجله پاکو همراه باشید تا بیشتر در مورد زندگی این فرد موفق اطلاعات کسب کنیم.

بیل گیتس با نام کامل ویلیام هنری بیل گیتس سوم، از بزرگترین تاجرین و کارآفرینان دنیا است که با قدرت گرفتن مایکروسافت، بیل گیتس به یکی از مشهورترین افراد دنیا تبدیل شد.

ویلیام هنری (بیل) گیتس سوم در شهر سیاتل ایالت واشنگتن آمریکا متولد شد. اولین بار وقتی فقط ۱۳ سال داشت و در مدرسه‌ی لیک‌ساید درس می‌خواند به برنامه‌نویسی علاقه نشان داد. با گذشت زمان هم در دانشگاه، به‌جای پیگیری رشته‌ی اصلی، به دنبال علاقه‌اش رفت.

بیل گیتس
بیل گیتس

بیل گیتس در خانواده‌ای نسبتا مرفه به دنیا آمد. دو خواهر بزرگتر و کوچکتر از خود داشت.

رابطه‌ی بیل با مادرش بسیار نزدیک بود و همیشه با او به کلاس‌ها، مجامع و سازمان‌های خیریه می‌رفت. از اوان کودکی به همراه مادر در جلسات هیات مدیره‌ی بانک اینتراستیت که پدربزرگ مادری‌اش تاسیس کرده بود، حضور پیدا می‌کرد. حتی با او در مجمع هیات مدیره شرکت IBM هم شرکت می‌کرد.

آشنایی با رایانه و آغاز رفاقت با پل آلن

بیل گیتس در مدرسه لیک ساید شروع به تحصیل کرد. سپس به علاقه خود به نرم‌افزار پی برد و برنامه‌نویسی را در سن ۱۳ سالگی شروع کرد. در همین جا بود که هسته اولیه مایکروسافت شکل گرفت. در بهار سال ۱۹۶۸ میلادی مدرسه تصمیم گرفت که دانش آموزان را با پدیده‌ای جدید که به تازگی در دنیا شکل گرفته‌بود یعنی کامپیوتر آشنا کند. در این مدرسه با پل آلن که دو سال از او بزرگتر بود دوست شد. هردوی آن‌ها عاشق رایانه بودند و علایق مشترک، به نزدیک شدن آن‌ها کمک کرد. پل تودار و خجالتی بود ولی بیل برونگرا و جنگجو.

در سال ۱۹۷۰ وقتی که فقط ۱۵ سال داشت به همراه پل کسب‌و‌کاری راه انداخت. یک برنامه‌ی رایانه‌ای به نام «Traf-o-Data» توسعه دادند که آمد‌و‌شد شهر سیاتل را نظارت می‌کرد.

Traf-o-Data
Traf-o-Data

زندگی‌نامه بیل گیتس ، ورود به دانشگاه و آشنایی با استیو بالمر

بیل گیتس بعد از اتمام دوره‌ی متوسطه، با نمره‌ی بالایی که داشت، به‌راحتی وارد دانشگاه بزرگ هاروارد شد؛ در این مدت، ارتباط خود را با پل آلن حفظ کرد. پل بعد از سال دوم، دانشگاه واشنگتن را رها کرد و برای کار در شرکت «هانی‌ول» به شهر بوستن آمریکا رفت. در نهایت بیل هم در سال ۱۹۷۴ به او پیوست. بیل در دانشگاه با استیو بالمر که در حال حاضر رییس قسمت اداری مایکروسافت است آشنا شد.

چقدر با حرفه موسس مایکروسافت آشنا هستید؟

اشتیاق او برای ساخت نرم‌افزار او را به مایکروسافت رساند که امروزه انواع سیستم‌های عامل را برای کامپیوترها تولید می‌کند. همکاری او با تولید‌کنندۀ IBM ادامه یافت و خیلی زود Apple نیز در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد. توافق‌نامۀ مایکروسافت در اواخر دهۀ هشتاد باعث شد کمپانی‌ها به درجات بالاتری برسد و به موفق‌ترین کمپانی تکنولوژی در جهان تبدیل شود.

او در رابطه با حرفه‌اش گفته: «من یک شخص تنبل را انتخاب کردم تا کار دشوار را انجام دهد. زیرا شخص تنبل همیشه ساده‌ترین راه را پیدا می‌کند.»

لوگو مایکروسافت
لوگو مایکروسافت

ناکامی‌های بیل‌ گیتس

همۀ ما می‌دانیم که تمام افراد موفق حداقل یک بار قربانی شکست شده‌اند و کمپانی گیتس نیز از این قاعده مستثنا نبود. پرونده‌های ضد تراست در دهۀ ۹۰ در سراسر اینترنت فراگیر شدند و موجب ناکامی اینترنت اکسپلورر و سایر برنامه‌ها گشتند. علی‌رغم تمام دشواری‌ها در دهۀ ۹۰ و ۲۰۰۰، مایکروسافت همچنان جزو یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌ها در جهان باقی ماند. او یکی از موفق‌ترین کارآفرینان و ثروتمندترین تجار جهان است. حال او به عنوان رئیس مایکروسافت، مبالغ زیادی را در موسسۀ خیریۀ بیل و ملیندا گیتس سرمایه‌گذاری کرده است تا مسائلی مثل فقر و گرسنگی را حل کند. بیل گیتس در رابطه با شکست این چنین می‌گوید: «من در برخی از امتحانات مردود شدم ولی دوستم همه را پاس کرد. حالا او یکی از مهندسین مایکروسافت است و من مالک مایکروسافت هستم.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا