مارکتینگشبکه‌های اجتماعیکسب و کار

شبکه های اجتماعی برای کارایی بیشتر کسب و کار

مردم از شبکه های اجتماعی تنها برای محتوا استفاده نمی‌کنند، شبکه های اجتماعی برای تصمیم گیری مردم در خرید محصولات بسیار زیاد کمک می کند. امروزه شبکه‌های اجتماعی برای کارایی بیشتر کسب و کار نیز استفاده می شوند.

فضای مجازی به دلیل در دسترس بودن، راحت بودن، جذابیت بالا و به روز بودن و به صرفه بودن مخاطب را ترغیب می کند تا برای سرعت بخشیدن به کارهای روزانه خود ازاین بستر استفاده کنند.

خیلی از شرکت ها و مشاغل برای بهبود و ارتقا در کسب و کار خود از این فضا استفاده می کنند.

۱۰ دلیل استفاده از بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 1. برندسازی و معرفی برند جدید
 2. ایجاد ارتباط با مخاطبین و مشتریان
 3. ایجاد بانک اطلاعاتی از مخاطبین
 4. ایجاد حس وفاداری در مشتریان و مخاطبین
 5. محبوب نمودن برند و محصولات
 6. شناخت سلیقه و رفتار مشتریان برای ارایه خدمات بهتر
 7. پشتیبانی از مشتریان و مخاطبین، از لحظه ثبت سفارش
 8. تحلیل رفتار و محصولات رقبا
 9. بالا بردن ترافیک وب سایت
 10. تاثیر مثبت بر سئو و رتبه مناسب درموتورهای جستجو

شبکه های اجتماعی

با شکلهای مختلفی می‌توان بازاریابی در شبکه های اجتماعی رو انجام داد که هر کدام شکل ها و پلتفرم های مختلفی دارد که به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

 • شبکه سازی در بسترهای مختلف مانند linkedin ، یک شبکه از همکاران رو در linkedin ایجاد می کنیم که زمینه کاری و تخصص هاشون مشابه با کسب و کار ماست و به این ترتیب به موقعیت های علمی و شغلی مناسب با خودمون دسترسی پیدا میکنیم.
 • وبلاگ نویسی، مانند وبلاگ شخصی، وجود وبلاگ در وبسایت شما کمک می کند که ورودی های ترافیک سایت شما بالا بره در نتیجه سایت شما بهتر دیده بشه و در نهایت شما به اهداف موردنظرتون در این زمینه خواهید رسید.
 • انتشار محتوای تصویری مانند instagram، pinterest به عنوان مثال یک طراح گرافیست می تونه نمونه کارهای خودش رو در این شبکه ها منتشر کنه و به این ترتیب افراد خیلی زیادی از سراسر دنیا نمونه کارهای اون رو میبینن و در نهایت منجر به خرید میشه.
 • انتشار محتوای ویدیویی مانند apparat، شبکه های اجتماعی مختلفی در ایران و در خارج از کشور هستند که میتوانیم محتوای آموزشی خودمون رو در آنها منتشر کنیم به این ترتیب باعث میشه ورودی ها از طریق لینک ها به وبسایت ما بیشتر بشه در نتیجه می‌تواند برای جذب مخاطب برای رسیدن به اهداف مفید واقع شود.
Digital Marketing Concept
دیجیتال مارکتینگ

نتیجه

تبلیغات در فضای مجازی باعث کاهش هزینه های تبلیغات در رسانه های عمومی و روزنامه ها می شود و بازده بسیار بهتری دارد.

پاکو تیمی نو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا