شبکه‌های اجتماعی

کلمه شبکه های اجتماعی چیست؟

شبکه به معنی ارتباط با یکدیگر است و شبکه های اجتماعی به مجموعه ای از کانال ها گفته می شود که باعث به وجود آمدن ارتباط های گسترده ای می شوند، مردم را به یکدیگر متصل می کنند و هدف مهم همه آنها ایجاد ارتباط و انتقال اطلاعات به انسان ها است.

شما چقد با شبکه های اجتماعی سر و کار دارید؟

نقش و اهمیت این شبکه ها و اینترنت در زندگی انسان قابل انکار نیست و به راحتی می توانیم بگوییم که شاید دنیای مجازی با زندگی بیشترمان گره خورده است. بیشتر از ۶۰ سال است که اینترنت به وجود امده است و هم اکنون اکثر انسان ها آن را می شناسند و تجربه های مختلفی از کار با این تکنولوژی دوست داشتنی به دست آورده اند. اما شبکه های اجتماعی بیشتر به دلیل انتشار اطلاعات مفید زندگی بشر را دگرگون کرده اند.

شبکه های اجتماعی چیست

اولین شبکه اجتماعی به نام SixDegrees در سال ۱۹۹۷راه اندازی شد و در آن مردم می توانستند از سراسر دنیا دوست های مجازی پیدا کنند. استقبال از این شبکه باعث راه اندازی لینکدین، یوتیوب، فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و اسنپ چت در فاصله زمانی کوتاهی شد و آنها به محبوب ترین شبکه های اجتاعی تبدیل شدند.

شبکه های اجتماعی درباره تعداد فالوور یا میزان لایک و کامنت نیست بلکه ماهیت اصلی اون بر پایه سرگرمی و خلق ارزش ارائه درست محتوا در جهت رفع مشکل، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی، تعامل و تبادل اطلاعات و پیدا کردن افراد و روابط جدیده.

این روزها استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام، واتس آپ و… خیلی زیاد شده که هم خوبه و هم بد از این نظر خوبه که ما میتونیم ارتباطات گسترده ای با مردم داشته باشیم، از خوشحالی های زندگی دوست و آشنا و فامیل باخبربشیم دوستان مجازی پیدا کنیم، بیزینس ها و کسب و کارهای آنلاین راه بندازیم و البته کلی سرگرم بشیم.

شبکه های اجتماعی چیست

اغلب شبکه های اجتماعی همیشه درحال گسترش اتصالات و ارتباطاتشان هستند و با سایت ها، منابع افراد دیگر پیوند.

آن چه بسیار نزدیک به ذهن و قریب الوقوع است این است که آینده متعلق به شبکه های اجتماعی است و باید خود را از نظر فکری و عملی آماده دست و پنجه نرم کردن با آن بود زیرا مردمی که ما با آنها در ارتباطیم مهمترین تولید کنندگان و مصرف کنندگان اطلاعات در محیط شبکه ها هستند بنابرین باید مجهز شد.

شبکه اجتماعی sixdegrees
شبکه اجتماعی sixdegrees

پاکو تیمی نو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا